Çizerlerimiz

Chiara Baglioni Toskana’da doğdu. Floransa Üniversitesi Kostüm Tasarımı bölümünde ve Roma’daki Ulusal Sinema Okulunda eğitim gördü. Çizimleri birçok ülkede yayımlandı. Milano’da yaşıyor, serbest illüstratör olarak çalışıyor.

1979’da Fransa’nın Doubs kentinde doğdu. Şu an Paris’te yaşıyor. Oli­ver de Serres Uygulamalı Sanat Okulu’nda ve Paris Dekoratif Sanatlar Okulu’nda eğitim gördü. Gençlik kitapları ve gazeteleri için resimler yapıyor. 2004’ten bu yana altmış çocuk kitabını resimledi. 2005’ten beri Bayard Yayınevi’nin J’aime lire (Okumayı Seviyorum) dergisinde yayımlanan, haylaz ve kirpi saçlı bir öğrencinin maceralarını anlatan Anarole Latuile çizgi romanını resimlendiriyor.

İlk çizgi romanını 2001’de yayımladı. O zamandan beri hem antolojilere hem de Scallywag, 3xO, Oscar Oliver Olesen ve Artsyfartsy gibi yayınlara katkıda bulundu. Şu anda en çok Sadsucker ve Happyjerk adlı çizgi romanlarla meşgul.

“X-Men markası” ile Avrupa yapımı bilimkurgu dizisi “Defiance” da dâhil olmak üzere birçok TV dizisi ve ünlü bilgisayar oyunları için tasarımlar yapan bir konsept sanatçısı ve illüstratördür. Yüksek lisansını Hertfordshire Üniversitesi’nde illüstrasyon alanında tamamlamıştır. Duvarın İçinden, Standing’in ilk kitabıdır.

Amsterdam’daki Gerrit Rietveld Akademisi’nde (sanatçılar için çılgın bir okul) tanıştı. En büyük hayalleri birlikte bir çizgi roman yaratmaktı. Marc birçok kurgu dışı kitap kaleme aldı. Hollanda gazeteleri ve dergileri için felsefe yazıları yazıyor.

Sander bir sanatçı ve illüstratör.

Çayır Kuşu Hophop serisini resimleyen Stela Damaschin-Popa Kişinev Müzik, Tiyatro ve Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun olduktan sonra çocuk kitapları illüstrasyonuna yöneldi. Dünyanın en saygın çocuk edebiyatı ödüllerinden IBBY Onur Listesi üyeliği (2016) dahil olmak üzere pek çok ödüle değer görülen Damaschin-Popa, şu sıralar Çayır Kuşu Hophop’un beşinci macerasını çizmekle meşgul.