Hayalkurdu

Hayalkurdu Yayıncılık

Hayalkurdu Yayıncılık, üç kurucusunun basın, süreli yayın, radyo, televizyon ve edebiyat alanlarında uzun yıllara dayanan deneyimlerini çocuk kitapları aracılığıyla Türkiye’den dünyaya, dünyadan Türkiye’ye çift yönlü bir kültür transferinde değerlendirme hayali üzerine doğdu.

Hayallerimizdeki dünyanın zihinleri açık çocuklar tarafından kurulabileceğini düşünüyoruz. Bu düşünceninse çocukların nitelikli metinlerle buluşması sayesinde gerçeğe dönüşebileceğine inanıyoruz. Ufuk açıcı, özgün ve güvenilir yapıtlarla yoğrulan taze zihinlerin dünyayı güzelleştireceğini umarak çocuklar için hayaller kurmaya devam ediyor, çocuk edebiyatına yeni eserler kazandırmanın coşkusunu yaşıyoruz.

Ulusal ve uluslararası alanda yetkinliğini kanıtlamış hikâye anlatıcılarını, araştırmacıları, eğitimcileri, çizerleri ve yazarları, hayal kurmaktan vazgeçmeyen okurlarla buluşturuyor, kitabın büyülü dünyasında hayallerimizi çoğaltmayı sürdürüyoruz.

Evet, bir hayal kurduk…

Her türlü ayrımcılığın ortadan kalktığı, insan eliyle yaratılan çevre felaketlerinin son bulduğu bir dünya hayali… Okullarında bilimin, felsefenin, sanatın başköşede olduğu, sokaklarında mutlu insanların dolaştığı bir ülke hayali…

Sorular soran, yanıtlarını almadan rahatlamayan çocukların bu hayalleri gerçekleştireceğine inanıyoruz. Biz bugünden yarına söyleyecek sözlerimizi kitapların arasına sakladık. Her yaştan kitap kurdunu sözümüze ortak olmaya çağırıyoruz. Şimdi, ilk kitaplarımızı sizin beğeninize sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.